Menu

3 Sposoby, w jakie spotkania powodują stres w miejscu pracy

Ile razy siedziałeś przy stole w sali konferencyjnej i życzyłeś sobie, aby spotkanie po prostu się już skończyło?

Prawdopodobnie wiele razy!

Wniosek jest taki, że spędzamy dużo czasu na spotkaniach, które tak naprawdę nie są konieczne. Oznacza to, że jesteśmy z dala od biurka i pracy, którą musimy wykonać, i siedzimy tam, żałując czasu.

To nie jest szczególnie produktywne wykorzystanie swojego dnia!

Jest powód, dla którego tak wiele firm zaczyna korzystać z pieszych spotkań lub spotkań na stojąco. Przeciętnie nie trwają one tak długo i zapewniają, że decyzje i punkty działania są uzgadniane znacznie szybciej niż regularne spotkania, które odbywają się w sali konferencyjnej.

Jeśli chcesz wykorzystać czas na spotkania w najlepszy możliwy sposób, sprawdź ten film, który zawiera kilka bardzo przydatnych porad, jak prowadzić efektywne spotkania od samego początku.

Jeśli nie jesteś pewien, jak spotkania łączą się z zaostrzeniem stresu w miejscu pracy, sprawdźmy trzy bardzo solidne powody, dla których rzeczywiście może tak być.

Siedzisz tam i myślisz o tym, co mógłbyś robić

Bądźmy szczerzy, radzenie sobie ze stresem w miejscu pracy jest wystarczająco trudne bez oddalania się od fotela biurowego na dłużej niż to konieczne! Podczas gdy siedzisz przy nowoczesnych stołach w sali konferencyjnej, bez wątpienia siedzisz tam, martwiąc się o pracę, której nie wykonujesz i zastanawiając się, jak wiele z twojej listy rzeczy do zrobienia mogłoby zostać ukończone do tej pory. To z pewnością wystarczy, aby zmartwić i spowodować dodatkowy stres w wyniku.

Walczysz o to, by twój głos został usłyszany

W niektórych spotkaniach może być trudno uzyskać swój głos słyszalny ponad hałasem. Dyskusja może również zejść na drugi plan i skończyć się gdzieś zupełnie niepotrzebnie. Jest to frustrujące, ale jeśli masz solidny punkt do zrobienia, coś, co naprawdę trzeba mówić, będziesz się dość stresujące, jeśli bez względu na to, jak bardzo się starasz, twój głos nie jest słyszany.

Decyzje i punkty działania zbyt długo czekają na decyzję

Wspomnieliśmy już, że dyskusje na spotkaniach mają tendencję do "schodzenia na drugi plan", a to może oznaczać, że decyzje i punkty działania są podejmowane znacznie dłużej. To zżera twój dzień, powoduje, że czujesz się sfrustrowany i zirytowany, kiedy tam siedzisz, i prawdopodobnie chcesz po prostu krzyknąć "czy możemy już stąd wyjść?". Znasz to uczucie, prawdopodobnie byłeś tam wcześniej! To nie robi nic dla ulgi stresu i sprawia, że czujesz się nie tylko znudzony, ale całkowicie sfrustrowany, że twój czas jest pozornie zmarnowany.

Wiele firm obudziło się do faktu, że spotkania są dość duże straty czasu dla większości, i w celu identyfikacji spotkań, które nie muszą mieć miejsca, inne metody są włączone. Punkty w powyższym filmie są wszystkie świetne pomysły, ale chodzenie i stojące spotkania są czymś, co na pewno należy myśleć o zbyt.

Absolwentka wystroju wnętrz, Poznań.