Menu

Jaki wybrać fotel biurowy?

W trakcie projektowania i urządzania biura szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na wybór odpowiedniego fotela obrotowego do siedzenia przy biurku.

odpowiedni fotel biurowy W pracy spędzamy jedną trzecią doby, najczęściej siedząc przy biurku, ogólnie w ciągu całego dnia w pozycji siedzącej spędzamy ponad dziesięć godzin. Postarajmy się o odpowiedni dobór krzesła czy fotela, gdyż ma ono ogromny wpływ na nasze samopoczucie i komfort pracy. Nieprawidłowo dobrany spowoduje wiele dolegliwości tak jak: ból kręgosłupa, ból głowy, kłopoty z koncentracją, żylaki. Zazwyczaj przy wyborze fotela kierujemy się jego ceną lub wyglądem, jednak najważniejsze jest abyśmy przede wszystkim dobrali go do swojej postury jak najlepiej. Zwróćmy uwagę nie tylko na jego estetykę, ale również na to z jakiego materiału jest wykonany - jego znaczenie podczas kupna nie robi dla nas różnicy, jednak podczas użytkowania zwłaszcza w upalne dni, okazuje się niezwykle istotne. Dobry materiał pozwala oddychać całemu ciału i zwiększa wygodę podczas długich godzin użytkowania.

Dodatkowo popatrzymy czy wybrany przez nas fotel ma możliwość regulacji wysokości, kąta nachylenia, podłokietników czy głębokości siedzenia. Wszystkie te funkcje mają znaczenie dla właściwego ustawienia fotela, indywidualnie dopasowanego do naszego ciała. Zdecydowanie najbardziej popularnym modelem fotela na rynku, jest fotel obrotowy wykonany z prawdziwej skóry lub specjalnej siateczki, jaka dostosowuje się do wymogów ludzkiej skóry. Naturalna skóra czy elastyczna siateczka ułatwia cyrkulację powietrza, co zapewnia komfort pracownikom w trakcie upalnych dni, nie polecane są fotele ze skór ekologicznych. Cenowo wygrywa tutaj fotel wykonany z materiału siateczkowego, jeśli jest do tego wyposażony we wszystkie potrzebne funkcje odnośnie regulacji i estetyczną linię wykonania, może zostać eleganckim dodatkiem w każdym biurze.

Projektant krzeseł i foteli biurowych, Łódź.