Menu

Jakie wybrać meble do nowoczesnego biura?

Pracując w biurze spędzamy w nim ponad osiem godzin dziennie przez pięć dni w tygodniu. Zatem jego wygląd i charakter jest dla większości pracowników bardzo ważny.

Nowoczesne projekty biuraKierując się wyborem odpowiednich mebli do biura, warto zwrócić uwagę na ich funkcjonalność i estetykę, tak by pracujący w nim ludzie czuli komfort swojej pracy. Meble biurowe mają często kształt nieregularny, który świetnie prezentuje się w nowoczesnych wnętrzach biurowych. Warto zwrócić na to uwagę i dopasować je do wyglądu całego pomieszczenia. Wielu producentów mebli biurowych oferuje oryginalną linię szafek, biurek czy półek w kształcie łuku czy wieloboków, wzbogacają i ocieplają one surowe wnętrze pomieszczeń biurowych. Ważnym elementem są też krzesła lub fotele, ponieważ spędzamy w nich większość czasu i od ich wygody w dużym stopniu zależy dobre samopoczucie.

Biura bardzo często wyglądają podobnie, niekiedy jednak można wzbogacić ich wygląd właśnie niebanalnymi dodatkami czy szafkami, co bardzo pozytywnie wpływa na wizerunek firmy. Jednak przede wszystkim powinny być dobrane pod względem funkcjonalności i przydatności dla pracowników. Warto również zastanowić się nad kolorem ścian – mogą one wprowadzić ciekawy efekt i niepowtarzalny design, który wyróżni nasze biuro spośród innych. Wszystkie meble oraz wyposażenie biura powinno stanowić jedną całość pod względem stylu i charakteru – jeśli stawiamy na nowoczesność, trzymajmy się nowatorskich pomysłów i urozmaiceń, jeśli postanowiliśmy urządzić biuro w stylu klasycznym również nie mieszajmy go z innym designem. Dobrze czujemy się we wnętrzach, w których wszystko urządzone jest z harmonią i estetyką. Jednak nie bójmy się odważnej kolorystyki i niebanalnych kształtów mebli, wyróżni nas to wśród konkurencji i szybciej zapadniemy w pamięć klientom. Wygląd biura to jego wizytówka, informacja dla klienta, świadcząca o charakterze i charyzmie pracowników oraz szefa. Szafki, krzesła czy biurka w niebanalnej tonacji oraz w niepowtarzalnym kształcie w niektórych pomieszczeniach biurowych mogą dodać pozytywnych emocji związanych z pracą czy spotkaniami biznesowymi.

Projektantka zagospodarowania przestrzeni biurowej, Warszawa.