Menu

Dlaczego niewielka ilość stresu to dobra rzecz

Mamy tendencję do zakładania, że stres we wszystkich jego przejawach jest czymś negatywnym.

W większości przypadków tak jest. Stres w miejscu pracy jest czymś, co jest zmorą wielu pracowników od wielu lat, a kiedy pozwala się mu rosnąć i pozostawać na miejscu, może być naprawdę bardzo niebezpieczny.

Czy wiesz jednak, że niewielka ilość stresu może być dobra?

Bear z nami, to rzeczywiście prawda. Sprawdź ten film, który pokazuje dlaczego.

Używanie stresu jako motywatora jest bardzo skuteczne, ale istnieją pewne ograniczenia.

Duża ilość stresu, lub stres przez długi okres czasu, nie jest motywatorem w ogóle. Ma to moc całkowitego zatrzymania produktywności i jest niezwykle niebezpieczne dla zdrowia. Jednakże, jeśli masz termin do osiągnięcia i czujesz trochę stresu, tylko trochę, może to zmotywować cię do pracy, że trochę ciężej, skupić się, że trochę więcej, i rzeczywiście osiągnąć termin w sposób bardziej efektywny.

To samo można powiedzieć o współpracy w zespole, być może pracując nad dużym projektem i współpracując przy nowoczesnych stołach w sali konferencyjnej. Posiadanie niewielkiej ilości stresu wśród zespołu, skupia ludzi na cięższej pracy i robieniu tego, co najlepsze dla zespołu.

Tak więc, jeśli myślałeś, że każdy rodzaj stresu jest zły, to jesteś w błędzie!

Jednak musimy być ostrożni z tym założeniem, ponieważ w większości przypadków stres wcale nie jest pomocny. Ważne jest, aby każdy dowiedział się o radzeniu sobie ze stresem w miejscu pracy i wprowadził strategie, które pomogą zmniejszyć presję na co dzień.

Wykorzystanie stresu do motywacji jest możliwe tylko wtedy, gdy stres nie jest długotrwały. Może on dosłownie działać tylko wtedy, gdy jest nowy. Stary stres, nagromadzony stres, zatrzyma cię w miejscu. Będzie wysysał produktywność z ciebie i sprawi, że dosłownie niemożliwe będzie skupienie się na czymś dłużej niż kilka sekund. Potem, im dłużej to trwa i im mniej się robi, tym gorzej się czujesz.

Jakkolwiek, dla krótkiego okresu czasu, no więcej niż dzień lub dwa, ja może być dosyć pobudzać ciebie dalej i dostawać ciebie dokąd ty potrzebujesz być.

Ważne jest właściwe podejście do stresu w pracy. Warto również pamiętać, że stres związany z życiem osobistym może podążać za nami do pracy i objawiać się podczas godzin spędzonych przy biurku. Być może w takim razie wszyscy powinniśmy skupić się na stresie jako całości i nauczyć się, jak go zmniejszyć, przyjmując właściwe podejście, a nie tylko zakładać, że jest to coś, z czym musimy żyć lub coś, co jest po prostu częścią życia.

Projektantka zagospodarowania przestrzeni biurowej, Warszawa.