Menu

5 zalet biura na planie otwartym dla pracowników

Praca w dużym biurze na planie otwartym ma swoje wyzwania. Nie da się temu zaprzeczyć.

Biuro jest duże, przebywa w nim wiele osób, a poziom hałasu może często wzrastać bez większego ostrzeżenia. Koncentracja może być czasem trudna, ale nie wszystko jest złe! Jest powód, dla którego biura na planie otwartym są tak popularne i nie chodzi tu o cięcie kosztów. Mogą one być produktywnym miejscem pracy, jeśli skupisz się na pracy zespołowej w całej organizacji.

Oto 5 zalet biur na planie otwartym dla pracowników, na wypadek gdybyś myślał o stworzeniu takiego w swojej przestrzeni.

Promują pracę zespołową i współpracę

Fakt, że w jednej przestrzeni znajduje się kilka osób oznacza, że praca zespołowa i współpraca jest łatwa. Oczywiście zależy to od tego, jak urządzisz biuro. Upewnij się, że masz miejsca do współpracy, być może z nowoczesnymi stołami do sal konferencyjnych i meblami do przerw. W ten sposób zachęcasz ludzi do wspólnej pracy.

Nigdy nie ma nudnych chwil

W biurze na planie otwartym z pewnością nigdy nie będzie nudno! Niezależnie od tego, czy jest to drobny dramat, czy chwila humoru, zawsze będzie się działo coś zabawnego. Może się to wydawać mało profesjonalne, ale takie drobiazgi sprawiają, że dni pracy mijają szybko i w bardziej przyjemny sposób.

Zawsze jest ktoś, kogo można poprosić o pomoc

Nawet najbardziej doświadczony pracownik potrzebuje od czasu do czasu niewielkiej pomocy. W biurze otwartym zawsze jest ktoś, kogo można poprosić o pomoc. W rezultacie mniej jest błędów, a pewność siebie wzrasta, ponieważ nikt nie czuje się pozostawiony sam sobie z zadaniem, z którym ma problemy.

Bliska współpraca z innymi tworzy radosne środowisko

Niezależnie od tego, czy lubisz pracować samodzielnie, czy nie, musisz przyznać, że gdy jesteś otoczony innymi ludźmi, jest to na ogół przyjemniejsze doświadczenie. Koledzy mogą się nawzajem wspierać, troszczyć się o siebie i ogólnie podnosić na duchu.

Nikt nie czuje się samotny ani odizolowany

W biurze otwartym mogą występować czynniki rozpraszające, ale z pewnością nikt nie będzie czuł się samotny lub odizolowany. Może być spokojniej pracować w biurze samemu lub z jedną lub dwiema osobami, ale duże biuro na planie otwartym jest bardziej towarzyskie, co może pomóc w zbliżeniu wszystkich do siebie, pracując w jednym celu.

Projektantka zagospodarowania przestrzeni biurowej, Warszawa.