Menu

Meble biurowe

trendy 2016 meble

W zakresie produkcji mebli na nowy rok można mówić o tym, że będą pojawiały się oczywiście nowe trendy. Meble biurowe nie będą tak podatne na modę, ale tutaj również swoje istotne zmiany producenci chcą wprowadzać. Jeśli interesuje Was ciekawa wiedza na ten temat to możliwe, że nasz poradnik okaże się być przydatnym.

Bliżej siebie

Pierwsze zauważalne obecnie rozwiązanie to fakt, że producenci mebli zdają sobie sprawę z tego, że firmy wymagają coraz większej integracji. Dlatego stanowiska pracy przygotowywane są tak, że wszystko znajduje się bardzo blisko siebie. Open Space to obecnie powszechnie wykorzystywane rozwiązanie, które pozwala na likwidowanie ścianek pomiędzy biurkami oraz innych przegród. Zakłada się, że ludzie powinni mieć ze sobą kontakt, powinni się widzieć i móc ze sobą wygodnie rozmawiać. Na drugą połowę dekady mówi się, że podstawowym hasłem może być to, że ważna jest kooperacja. Firmy, które są największymi koncernami dążą do tego, by ludzie pracowali w grupie, by była między nimi duża współpraca, kooperacja oraz by wynik takiej współpracy wpływał na sukcesu firmy.

Meble i technologia

Jeśli chodzi o meble biurowe to projektuje się je tak, że mają współpracować jak najlepiej z nowoczesnymi technologiami. Dużym zainteresowaniem cieszą się masywne biurka, w których pojawiają się między innymi wbudowane porty USB czy rozwiązanie w postaci portu po kabel z internetem. Możliwe, że takie trendy związane z umieszczeniem elektronicznych dodatków również w biurku będą coraz bardziej zauważalne. Przygotowuje się również systemy, które pozwalają na regulowanie wysokości blatu.

W biurze – w domu

Trend, który także często się pojawia to takie przygotowywanie różnych rozwiązań, że dąży się do atmosfery domowej w miejscu pracy. Takie właśnie rozwiązanie doprowadza do sytuacji, w której w miejscu naszej pracy pojawia się stół z litego drewna, co może być tak naprawdę stylizacją zaskakującą.

Projektant krzeseł i foteli biurowych, Łódź.