Menu

Wyposażenie biura - styl tradycyjny czy nowoczesny?

Nie jest tajemnicą, że biuro w którym spędzamy kilka, a nawet kilkadziesiąt godzin dziennie jest nie tylko wizytówką marki, ale nierzadko naszym drugim domem.

Jaki wybrać styl biura ? Bowiem to właśnie tu, przyjmujemy wielu gości, interesantów, przeprowadzamy konferencje, spotkania na tle biznesowym. W związku z powyższym, bardzo istotną kwestią jest dbałość o aranżację tego miejsca, które ma odzwierciedlać charakter naszej pracy. Projekt biura zasadniczo może opierać się na dwóch motywach. Mianowicie, stylu nowoczesnym oraz tradycyjnym. Na jaki zatem się zdecydować by w tym wyjątkowym dla nas miejscu panował ład i harmonia? Tu, główną rolę odgrywają meble, które są wyrazem stylizacji. Nowoczesne meble biurowe Bez wątpienia cechą charakterystyczną nowoczesnej stylizacji jest minimalizm. W biurze zatem, powinny znaleźć się proste, metalurgiczne szafki, regały i biurka, które nierzadko świadczą o precyzji, klarowności prowadzącego biuro.

Nowoczesny styl biura W opozycji do tych prostych mebli stoi zaawansowane technologicznie wyposażenie elektroniczne takie jak tablice multimedialne, mediatory i lampy podłogowe - które zdecydowanie upłynniają przebieg niejednego spotkania. Można zatem uznać, że nowoczesne meble biurowe charakteryzują się prostotą, szykiem, elegancją jednocześnie kładącą nacisk na rozwój. Należy pamiętać, że takie miejsce pracy musi być również przestronne w którym pomieści się sprzęt komputerowy, a przy tym komunikacja między pracownikami nie będzie niczym zaburzona. Nowoczesną aranżację wnętrz cechują również metalowe, chromowane i szklane detale oraz finezyjne, skórzane fotele o głębokich barwach. Tradycyjna aranżacja biura Ten pomysł aranżacyjny jest szczególnie przeznaczony dla kancelarii, banków, ponieważ podniosły charakter wnętrza bez wątpienia podkreśla rangę adwokata, notariusza czy też bankiera. W tradycyjnym biurowym wnętrzu, nie powinno zatem zabraknąć rustykalnych szaf, masywnych biurek z ciemnego drewna oraz lamp, tekstyliów w eleganckich odcieniach brązu, czerwieni lub zieleni. Co ciekawe, lokalizacja poszczególnych elementów nie jest przypadkowa, bowiem w pomieszczeniach panuje hierarchiczność stanowisk pracy, a standard wyposażenia mebli wzrasta wraz z pełnionym stanowiskiem, dzięki temu w łatwy sposób można osiągnąć efekt, odzwierciedlający charakter pracy.

Projektant krzeseł i foteli biurowych, Łódź.